„Azt akarom, hogy mindenki tudja, mit vettek el a rendőrök” – megszólalt George Floyd gyerekének anyja
Roxie Washington könnyek között állt nyilvánosság elé.
Roxie Washington könnyek között állt nyilvánosság elé.
Sok kritika érte a szolidaritási akciót.
A Buzzfeed News a kezdetektől fogva nyomon követi és listázza azokat a kamuhíreket, amelyek a George Floyd halála miatt kialakult tüntetéshullám nyomán terjednek. A Twitteren megjelent írások többsége egy rég bevált módszert alkalmaz.
Kanada miniszterelnökétől azt kérdezték, hogy mi a véleménye arról, ahogyan Donald Trump a zavargásokat kezeli.
Csak minden harmadik megkérdezett szerint kezeli megfelelően a helyzetet Trump.
Az amerikai társadalom már George Floyd halála előtt is robbanásközeli állapotban volt a koronavírus okozta válság miatt, az afroamerikai férfi megölése pedig úgy tűnik, hogy az utolsó lökést adta meg az elégedetlenkedő tömegnek. De mi vezetett idáig?
A Mercedes kereskedésben, ahol a kocsit felgyújtották több másik autót megrongáltak.
A férfi halálában a nyakán térdelő mellett szerepe volt a másik két egyenruhásnak is.
A kormányzó nyilvánosságra hozta volna a testkamerák felvételeit, de a eszközök nem voltak bekapcsolva, mialatt a tüntetőket lőtték az egyenruhások.
A fegyelmi bizottságnak nem tetszett az akció.
A színész Donald Trumpnak is nekiment egy esszében.
Mindent egy jó fotóért.
A hivatalos halottkémi jelentés szerint a 46 éves férfi halálát a nyakára és a hátára nehezedő nyomás okozta fulladás idézte elő.
Megkétszerezik a rendőrök számát is a George Floyd halála után kitört zavargások miatt. Közben új halottkémi jelentés készült a Minneapolisban rendőri intézkedés közben meghalt férfiról, ami szerint Floyd már akkor halott lehetett, amikor a mentőautóba tették. Az orvosok gyilkosságnak minősítették az esetet.
Ez a kérdés perzseli fel épp az Egyesült Államokat – a történelem során már sokadszorra. A Black Lives Matter hosszú ideje hívószava az amerikai közéletnek. De miért olyan nehéz megérteni? Vélemény.
Békés cselekvésre szólított fel Barack Obama, az Egyesült Államok volt és első afroamerikai elnöke hétfőn kiadott közleményében.
Kalifornia állam 38. kormányzója is elmondta véleményét az amerikai városokat több napja megbénító zavargásokkal. Szerinte valami nagyon nincs rendben az országban, s a bajokat csak összefogással lehet orvosolni.
A Liverpool labdarúgó csapatának játékosai a hazai pályán, az Anfielden letérdeltek a kezdőkör vonalán, hogy ezzel fejezzék ki szolidaritásukat az USA-ban rendőri erőszak áldozatává vált afroamerikai férfi, George Floyd iránt.
Nem csitulnak a több amerikai városra kiterjedt zavargások, s a Kentucky államban lévő Louisville-ben halálos áldozatot követelő fegyveres összecsapás robbant ki a tüntetők és a rendőrök között. Közben kiderült, őrizetbe vették Bill de Blasio New York-i polgármester lányát is. Kiderültek a zavargásokhoz vezető rendőri akció részletei is.
Forrongnak az indulatok szerte Amerikában, miután néhány napja meghalt egy férfi a durva rendőri intézkedés során. A kialakult helyzet a Google-t is érinti.